Otwarto trasy Single Track w Karkonoszach

W sobotę 22.06.2019 w asyście wielu miłośników rowerów, na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie, oficjalnie otwarto trasy Single Track w Karkonoszach. Wraz z młodymi rowerzystami symboliczną wstęgę przecinali: nasza wielokrotna medalistka Maja Włoszczowska, Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow i Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.


AAA 6669


Ponad 70 km pięknie położonych tras, zarówno te o ekstremalnej trudności, jak również i te łagodniejsze, zachęcają amatorów kolarstwa do podejmowania wyzwań i sprawdzenia swoich umiejętności. Specjalnie zaprojektowane terenowe ścieżki do jazdy rowerem górskim przebiegają przez trzy gminy Jelenią Górę, Piechowice i Podgórzyn. Koszt inwestycji wyniósł ponad 4 miliony złotych, z czego 85 % to wsparcie finansowe z funduszów Unii Europejskiej.

Oficjalne otwarcie połączono z coroczną jeleniogórską akcje bezpieczne wakacje. Było dużo atrakcji przygotowanych przede wszystkim z myślą o dzieciach. Wyjątkowe potrawy, w tym domowe pierogi i smakowite ciasta przygotowały panie z Podgórzyna.


 

{djmedia 983}


 

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł