Mercedesy, ale nie tylko…

Około 90 wyjątkowych samochodów marki Mercedes – Benz, o wysokim stopniu oryginalności, wyjątkowych walorach historycznych oraz technicznych, gościło w sobotę 22.06.2019 na Jeleniogórskim Rynku w ramach XVIII Zlotu Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2019. Organizatorem imprezy jest Klub Zabytkowych Mercedesów Polska. Obok załóg polskich w zlocie biorą udział również goście z Niemiec, Czech, Słowacji, Szwecji oraz Litwy. Najstarszy model biorący udział w StarDrive to Mercedes – Benz W21. Pochodzi on z 1934 roku.


AAA 6582


W sobotę o 9.30 zabytkowe auta wyruszyły spod Osady Śnieżka, żeby od godz. 10.00 do 16.00 cieszyć oczy jeleniogórzan swoim niepowtarzalnym pięknem/blaskiem. W tym czasie na Placu Ratuszowym odbywała się oficjalna prezentacja wszystkich modeli. Jury w Konkursie Elegancji oceniało ogólny stan samochodu, stopień jego oryginalności oraz dopasowanie wyglądu i strojów Załogi do danego rocznika auta.


P1260490

Liczyła się przede wszystkim pomysłowość i kreatywność załogi w prezentacji swojego samochodu. Podczas imprezy jeleniogórscy fani motoryzacji mieli okazję uzyskania wielu ciekawych informacji na temat prezentowanych modeli od ich właścicieli oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia, a nawet selfie.


 

{djmedia 981}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł