Ostatni dzwonek dla Gimnazjalistów

Proces wygaszania gimnazjum zakończony. W środę 19.06.2019 ostatnie trzecie klasy tych placówek oficjalnie pożegnały się ze swoimi szkołami. Podobnie jak w innych placówkach odbywały się uroczyste apele. Najlepsi uczniowie odbierali na forum świadectwa z czerwonym paskiem, a ich rodzice otrzymywali listy gratulacyjne od dyrekcji i wychowawców klas.


AAA 5843


W środę o godz. 12.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury w Jeleniej Górze wyjątkowo uroczyście zakończenie roku 2018/2019 gimnazjalistów obchodziła Szkoła Podstawowa nr 2. Nauczyciele dawnego Gimnazjum nr 1 bardzo ciepło żegnali się z uczniami. Do licznie zebranej młodzieży przemówił również Ksiądz Dziekan Bogdan Żygadło życząc młodym ludziom udanych wakacji i dobrego startu w nowej szkole. Było poważnie, ale momentami również wesoło. Co poniektórzy, zarówno młodzież jak i pedagodzy, uronili kilka łez i nie kryli wzruszenia, podczas oglądania występu uzdolnionej młodzieży, nawiązującego do wspomnień z minionych lat. Program artystyczny przygotowała nauczycielka języka polskiego Mirosława Wiśniowska. Nagrodzono go gorącymi brawami i zasłużonym aplauzem.


AAA 5793


Wraz ze świadectwem każdy uczeń ostatniej klasy gimnazjum otrzymał specjalną pamiątkową koszulkę, a ci najlepsi w nauce i osoby wyróżniające się w wolontariacie dodatkowo nagrody książkowe. Młodzi ludzie chętnie pozowali do wspólnych zdjęć, a przeważająca większość dodatkowo robiła sobie jeszcze pamiątkowe selfie.

– Będę bardzo miło wspominać ten okres mojego życia. Cieszę się już na nową szkołę, ale i trochę obawiam przyszłości. W gimnazjum było tak bardzo po domowemu, po prostu swojsko. Reguły były jasne, a nauczyciele konsekwentni, ale ludzcy. Mam nadzieję, że moja nowa szkoła również będzie taka – stwierdziła z uśmiechem nastoletnia Natalia opuszczając JCK przy ul. Bankowej.


 

{djmedia 975}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł