Koniec Roku Szkolnego w Mechaniku

W środę 19.06.2019 we wszystkich szkołach w Polsce zabrzmiał ostatni dzwonek. Od godz. 8.00 do wczesnych godzin popołudniowych w jeleniogórskich szkołach odbywały się uroczyste apele, często urozmaicane ciekawym programem artystycznym, przygotowywanym wspólnie przez uczniów i nauczycieli.


AAA 5529


W Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze młodzież, nauczyciele i zaproszeni goście pożegnali rok szkolny 2018/2019 o godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym. Najlepszym uczniom, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody i świadectwa wręczał Dyrektor Szkoły Piotr Iwaniec w asyście Posłanek na Sejm RP Zofii Czernow i …….Krawczyk oraz Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka. Rodzice wyróżnionych otrzymali specjalne listy gratulacyjne za ogromny wkład i zaangażowanie w wychowanie i przygotowanie swoich dzieci do dobrego startu w dorosłe życie. Podczas oficjalnych przemówień był również czas na chwilę refleksji.

Jak to podkreślił Piotr Iwaniec, miniony rok nie był rokiem łatwym To czas strajku, pełen napięć, które dotknęły praktycznie wszystkich. Ponadto w placówce był gigantyczny remont, termomodernizacja, wymiana centralnego ogrzewania, rurarzu oraz początek wymiany nawierzchni. Zostało wprowadzone kształcenie dualne. Nawiązano współpracę z biznesem miejskim i prywatnym.

– Oceniam ten rok na 5+ , ponieważ pokazaliśmy w „Mechaniku”, że jesteśmy jednością, zgranym teamem, świetną drużyną – oświadczył dyrektor podczas swojego przemówienia.

Szkoła chce otworzyć 12 oddziałów – 6 po gimnazjum, 6 po ósmej klasie. Piotr Iwaniec wierzy, że to im się uda.

– Czego życzę młodzieży z okazji zbliżających się wakacji? Przede wszystkim odpoczynku zdroworozsądkowego. Niech będzie energia – coś dla ducha, coś dla ciała. Niech odsapną, ale niech odpoczywają z głową i we wrześniu wrócą wypoczęci do szkoły, naładowani pozytywną energią – stwierdził Piotr Iwaniec.


Mówi dyrektor “Mechanika” Piotr Iwaniec


 

{djmedia 972}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł