Jeleniogórska Szkoła “Mechanik” kolebką nowych technologi i robotów!?

W II edycji Jeleniogórskiej Ligi Robotów nie brakowało młodych talentów z polotem i dużą wyobraźnią. Podczas budowania robotów z klocków LEGO młodzież z 3 jeleniogórskich szkół i szkoły z Piechowic wykazała się dużą wiedzą, logicznym myśleniem, pomysłowością i kreatywnością. W poniedziałek 17.06.2019 w Zespole Szkół Technicznych “Mechanik” młodzi ludzie zaprezentowali swoje dzieła przed specjalną komisją składającą się z kilku wybitnych uczniów z klas starszych „Mechanika” oraz ich nauczyciela – opiekuna Lecha Gancarka, inicjatora i zarazem głównego organizatora Ligi Robotów w tej placówce.

 

IMG 7561

 

Za najlepszą pracę jury uznało robota chłopców z ostatniej klasy gimnazjum Żeroma. Na drugim miejscu uplasowali się przedstawiciele SP nr 11. Trzecie miejsce przyznano SP nr 6, a czwarte SP nr 1 w Piechowicach.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych Lech Gancarek wierzy, że kolejne edycje będą mieć szerszy zasięg, jeżeli zainteresowanie młodzieży szkól podstawowych pozostanie przynajmniej na obecnym poziomie. Jak można zauważyć, jednak zdecydowanie więcej chłopców niż dziewczyn interesuje się robotyką. Kto wie, może wśród uczestników naszej regionalnej Ligi Robotów mamy już dziś przyszłych konstruktorów, którzy będą wprowadzać w różne dziedziny życia nowoczesne innowacyjne rozwiązania oraz przyczyniać się do szybszego rozwoju naszej gospodarki?

Więcej informacji w materiale filmowym.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł