40-lecie Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze

Jeleniogórskie Liceum Plastyczne obchodzi obecnie swoje 40 – lecie. W związku z jego jubileuszem we wtorek 18.06.2019 w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze otwarto niecodzienną wystawę poświęconą nauczycielom i uczniom tej placówki. Każdą z sal BWA zapełniono pracami nauczycieli i ich uczniów.


AAA 5159


Wśród zaprezentowanych dzieł znalazła się tylko nieliczna ilość tych, które powstały w ciągu minionych 40 lat w tej tak popularnej w naszym regionie szkole. Wśród prac są nazwiska tych mniej znanych artystów, jak i tych bardziej cenionych w całej Polsce, a nawet i poza jej granicami. Każdy kochający sztukę może więc sam wybrać się do BWA, żeby osobiście się przekonać, kto zdobywał swoje pierwsze szlify w tej placówce i czym się wyróżniał w latach swojej wczesnej twórczości.


AAA 5071


Honorowym gościem wtorkowego wydarzenia była Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow. Pani poseł złożyła gratulacje wszystkim dyrektorom, którzy przez 40 lat kierowali placówką. W swoim krótkim przemówieniu nawiązującym do wspomnień szczególnie skupiła się na osobie dyrektora Bogdana Helika. Składając na ręce obecnej dyrektor Anny Szydłowskiej – Robak symboliczną wiązankę kwiatów Zofia Czernow złożyła wszystkim pedagogom i uczniom najserdeczniejsze życzenia.


 

{djmedia 969}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł