Wspierali LGBT +

W piątek 14.06.2019 na Placu Ratuszowym grupa nastolatków z jeleniogórskich szkół kredą malowała tęczę jako znak solidarności z osobami LGBT+. Koordynator jeleniogórskiej akcji Aleksander Rerich podkreślił w swojej wypowiedzi, że nastoletnia młodzież solidaryzuje się z osobami LGBT+ i dlatego właśnie dzisiaj, między innymi z okazji miesiąca dumy, w ten sposób pragnie wyrazić swoją opinię.


P1230180


Malowanie tęczy zorganizowano w wielu miastach naszego kraju. Organizatorem i zarazem propagatorem tej ogólnopolskiej jest Młodzieżówka Wiosny Biedronia. Jeleniogórska młodzież zrzeszona jest w projekcie Przedwiośnie. Poprzednia akcja Przedwiośnia dotyczyła wsparcia nauczycieli podczas ich protestu. W obecnej, również pokojowej, poprzez malarstwo uliczne młodzież solidaryzuje się z osobami LGBT+.

Nie wszędzie manifestująca swoje poglądy młodzież może liczyć na zrozumienie. W Jeleniej Górze podczas naszej obecności jedna z pań w średnim wieku dosyć ostro zareagowała na powyższą akcję. Autorytatywnym tonem stwierdziła wprost, że nie życzy sobie malowania po chodniku i nie podoba jej się, co robią młodzi ludzie w centrum miasta.


 

{djmedia 959}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł