Świetny koncert, ale…

W ramach Tygodnia Kultury Lwowskiej i Kresowej w piątek 14.06.2019 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej odbyło się XXI już spotkanie z Piosenką Lwowską i Kresową. Publiczność mogła wsłuchać się w nastrojową muzykę zza naszej wschodniej granicy i podziwiać głosy naszych rodzimych artystów. Na scenie wystąpili następujący artyści: Zespół Ludowy Karkonosze, Zespół Wojcieszowianki, Zespół wokalny AGAT, Sybiraczki i Kresowianie oraz Szklarki.


AAA 4366


Tak jak i w latach ubiegłych, tradycyjnie już jednym z honorowych gości i zarazem fundatorem dwóch nagród dla najlepszych artystów, którzy wykonali prace plastyczne nawiązujące do motywów Kresowych, była Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow.

Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Oddział Jeleniogórski, zorganizowało dla jeleniogórzan naprawdę na wysokim poziomie imprezę. Szkoda tylko, że nie zadbało o dobrą reklamę. Zaraz po koncercie na naszym facebooku umieściliśmy krótką fotorelację z tego wydarzenia. Od kilku naszych rozżalonych czytelników, którzy o nim nie wiedzieli wcześniej, otrzymaliśmy zapytanie, dlaczego wcześniej nie było odpowiedniej informacji na ten temat. Wyjaśniamy, że sami dowiedzieliśmy się od osób postronnych w ostatniej chwili. Oceniając na podstawie niewielkiej ilości osób obecnych na Sali można przyjąć, że tym razem nie zadbano o właściwą reklamę. A szkoda.


{djmedia 960}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł