Bezpieczeństwo nad wodą

Uciążliwe upały sprawiają, że ludzie szukają w cieniu zacisznych miejsc, najchętniej nad wodą, gdzie można się ochłodzić i zarazem aktywnie spędzić czas podczas orzeźwiającej kąpieli. Niestety nie każda jest bezpieczna. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, szok termiczny, nagłe zesłabnięcie czy skurcz – to tylko niektóre z przyczyn wzrastającej liczby utonięć.


P1230038


W trosce o nasze bezpieczeństwo, przede wszystkim z myślą o dzieciach, już po raz trzeci w Termach Cieplickich ruszyła akcja „Bezpieczne Wakacje”. Jest ona adresowana przede wszystkim do uczniów jeleniogórskich i okolicznych szkół. We wtorek 11.06.2019 obecni na terenie term mogli obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego z udziałem wykwalifikowanych ratowników. Swój sprzęt zaprezentowała również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Jak to podkreślali ratownicy w swoich wypowiedziach, podczas wypoczynku nad wodą należy wybierać miejsca do tego wyznaczone, będące pod nadzorem przeszkolonych ratowników. W przypadku nieszczęścia można bowiem liczyć na szybką pomoc ludzi, którzy wiedzą jak reagować, chociażby w przypadku nagłego, nieoczekiwanego zachłyśnięcia.


 

{djmedia 956}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł