Niebawem premiera „Dnia Walentego”

W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze trwają próby i ostatnie przygotowania do sobotniej premiery spektaklu „Dzień Walentego” pióra Iwana Wyrypajewa w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Ostatnią premierę w sezonie 2018/2019 zobaczymy na Scenie Kameralnej w sali kinowej przy ul. Krótkiej 3 (tymczasowej siedzibie Teatru im. Norwida).


P1230065a


– Przedstawienie jest zwieńczeniem rosyjskiego tryptyku, w skład którego weszły dwie zrealizowane już, cieszące się wciąż wielkim zainteresowaniem widzów – „Gąska” Nikołaja Kolady w reż. Piotra-Bogusława Jędrzejczaka i wieczór jednoaktówek – „Oświadczyny” / „Niedźwiedź” Antona Czechowa w reż. Turgaya Velizade – czytamy w informacji o spektaklu.

„Dzień Walentego” to historia dwóch kobiet, żyjących miłością do tego samego, dawno już zmarłego mężczyzny. – Tekst pozornie traktuje o czymś bardzo w teatrze ogranym, mianowicie o trójkącie miłosnym. Okazuje się jednak, że ten trójkąt wcale nie jest równoboczny. Jest on opowiadaniem z perspektywy odchodzenia, końca. Jednak jest on również zabawny i groteskowy, a silnym źródłem inspiracji był dla nas cyrk – mówi Łukasz Witt-Michałowski.

Występują: Iwona Lach, Elżbieta Kosecka, Marta Kędziora, Katarzyna Trzeszczkowska, Robert Mania oraz debiutujący na scenie Filip Toroński.

Autorem scenografii jest El Bruzda. Choreografię opracował Wojciech Kaproń, a muzykę przygotował Max Kowalski.


 

{djmedia 954}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł