IV Festyn Charytatywny dla małego Filipa

W niedzielę 9.06.2019 w Parku Zdrojowym w Cieplicach odbył się IV Festyn Charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację dla małego Filipa Janasa. Głównym organizatorem festynu była mama Filipa Izabela Janas, która praktycznie już od jego narodzin walczy o zdrowie dla swojego synka.


P1220736


W akcję pomocy włączyli się ludzie dobrej woli z różnych miejscowości naszego regionu. Jedni wspierali ją swoją pracą, drudzy datkiem pieniężnym. Piękna pogoda wyjątkowo sprzyjała niedzielnej imprezie. Jeleniogórzanie tłumnie przybyli do parku, żeby ciekawie rodzinnie spędzić czas i jednocześnie wspomóc chorego na porażenie dziecięce chłopczyka. Wśród uczestników festynu nie zabrakło również gości z innych miejscowości, jak np. z Bolkowa, Mysłakowic, Lubomierza czy z Janowic Wielkich.

– Przyjechałam z dziećmi, żeby uczestniczyć w dobrej zabawie, ale przede wszystkim wesprzeć tego nieznanego mi chłopczyka. Każda matka marzy o tym, żeby jej dziecko było zdrowe. Mam nadzieję, że ta długotrwała rehabilitacja przyniesie owoce – oświadczyła pani Katarzyna, mama dwójki bardzo ruchliwych kilkuletnich maluchów.


P1220782


Park z grupą znajomych odwiedziła także posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, która chętnie witała się z ludźmi i z zainteresowaniem śledziła zarówno wydarzenia na scenie jak i dziecięce zabawy. Niedzielny festyn charytatywny wsparły zarówno osoby prywatne jak i organizacje samorządowe. Była straż miejska i strażacy z Lubomierza. Każdy mógł się posilić smakowitą grochówką i przysmakami przygotowanymi specjalnie na ten festyn przez uzdolnione kulinarnie panie.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł