Ryszard Kiełek Szeryfem Praw Dziecka UNICEF

Wieloletni działacz zaangażowany w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” i Kawaler Orderu Uśmiechu Ryszard Kiełek został uhonorowany „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF”. Otrzymał ją od społeczności uczniowskiej jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, która brała udział w projekcie UNICEF-u „Szkoła z Prawami Dziecka”.


20190607 101222


Uroczystość wręczenia odbyła się w SP 7 podczas najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”.

– To dla mnie bardzo zaszczytne wyróżnienie oraz piękne zwieńczenie mojej pracy z dziećmi. Tym bardziej od dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7, której jestem absolwentem. A Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka będzie stanowiła motywację do dalszej pracy na rzecz dzieci – mówi Ryszard Kiełek.


20190607 102122


Wyróżnienie tytułem „Szeryfa Praw Dziecka” jest szczególnym wyróżnieniem, ponieważ jest przyznawane przez dzieci. To najmłodsi obywatele lokalnej społeczności decydują, komu się ono należy. Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF może zostać odznaczony każdy przedstawiciel społeczności lokalnej, który zdaniem uczniów w wyjątkowy sposób dba o interesy dzieci. Szeryfem Praw Dziecka UNICEF może zostać osoba indywidualna, która w ramach swojej pracy społecznej przyczynia się do tego, że w najbliższym otoczeniu powstają inicjatywy na rzecz dzieci oraz walczy o poprawę losu dzieci z niepełnosprawnością bądź pomoc rodzinom ubogim.

FOTO: Archiwum SP7

 

{djmedia 948}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł