INAUGURACJA ROKU Stanisława Bernatta

W czwartek 6.06.2019 na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbyła się uroczysta inauguracja roku jeleniogórskiego działacza społecznego Stanisława Bernatta. W imieniu władz uczelni wszystkich zebranych przywitała dziekan Elżbieta Sobczak przedstawiając jednocześnie krótko sylwetkę wybitnego Jeleniogórzanina.


P1210791


Podczas czwartkowego wydarzenia odbyła się sesja poświęcona doktorowi Stanisławowi Bernattowi oraz pokaz filmu na temat jego życia i działalności. Otwarto również wystawę przedstawiającą jego biografię i odsłonięto tablicę pamiątkową przypominającą fakt, że Stanisław Bernatt zamieszkiwał w latach 1945 – 1950 właśnie w budynku dzisiejszej uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego.

Wśród przybyłych na spotkanie przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów szkół i nauczycieli honorowymi gośćmi byli członkowie rodziny zmarłego 18.03.1979 w Jeleniej Górze dziennikarza – marynisty, najstarsza córka Ewa Reszczyńska-Maćkowiak z d. Bernatt oraz wnukowie.

Więcej informacji w materiale filmowym


 

{djmedia 946}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł