Basen już za 2 tygodnie!

Za dwa tygodnie otwarte zostanie kąpielisko przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. – Zawsze synchronizujemy otwarcie kąpieliska z zakończeniem roku szkolnego, bo młodzież w wieku szkolnym to podstawowa grupa naszych gości – powiedziano nam w Miejskim Ośrodku Sportu. – W tym roku pierwszym dniem pracy kąpieliska będzie 20 czerwca.


basen 017


W ośrodku przy ul. Sudeckiej czynne będą dwie większe niecki i brodzik dla dzieci. W tym ostatnim woda jest wymieniana codziennie, w dwóch pozostałych codziennie jest badana przez MOS, a bardzo często z niezależnymi kontrolami pojawiają się pracownicy stacji san.-epid.

Głębokość niecek dostosowana jest do potrzeb kąpiących się, pod wieżą sięga ok. 4 m, w innych miejscach basenów jest nieco płytsza.

Ceny biletów nie ulegną zmianie w porównaniu do ub. roku, wzrost kosztów utrzymania nie będzie przekładany na kieszenie klientów. – Wolny wstęp na baseny będą mieli ludzie powyżej 60 roku życia – powiedział Jerzy Łużniak, Prezydent Miasta. – To wprawdzie nie jest jeszcze wiek uznawany za „seniora”, ale najczęściej goście kąpieliska w tym wieku są opiekunami wnuków. Sami rzadko korzystają z basenów, a są niezbędnymi osobami dla pełnienia opieki, bowiem samodzielny wstęp na baseny ma młodzież powyżej 14 roku życia. Postanowiliśmy nie pobierać opłata za to, że ktoś jest opiekunem, bo to by się w gruncie rzeczy sprowadzało do takiej sytuacji.


basen 021


Niezależnie od kąpieli na basenach przy ul. Sudeckiej będą organizowane rozmaite działania rekreacyjne, a szczegółowe o tym informacje i harmonogramy znajdują się na miejscu.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł