Dzień Dziecka w jeleniogórskim szpitalu

W piątek 31.05.2019 na oddziale pediatrii w jeleniogórskim szpitalu było bardzo kolorowo i „zabawowo”, a to za sprawą wolontariuszy ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym, który dzięki własnym pomysłom i hojności szczodrych sponsorów zapewnili małym pacjentom trochę radości.


P1200680


Tradycyjnie już od 29 lat ludzie dobrej woli dbają o samopoczucie chorych dzieci, szczególnie w takich dniach jak Mikołajki czy Dzień Dziecka organizując wyjątkowe wydarzenia, które w takim miejscu jakim jest szpital nabierają szczególnej rangi. W piątek wszystkie obecne na oddziale dzieci podczas wspólnej zabawy otrzymały drobne prezenty ufundowane przez partnerów Stowarzyszenia. Każdy chętny mógł również zrobić sobie w fotobudce fantazyjne zdjęcie z Marshallem – bohaterem kreskówki „Psi Patrol”. Zrozumiały entuzjazm wywołały animacje przygotowane przez Firmę Grupa GB oraz słodki poczęstunek.


P1200622


– Dzieci bardzo wyczekiwały tego dnia i wraz ze studentkami KPSW chętnie uczestniczyły w przygotowaniach oddziału do tej imprezy. Takie właśnie momenty pozwalają odwrócić uwagę małych pacjentów od choroby i zmartwień związanych z pobytem poza domem. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim sponsorom, którzy poprzez swoje zaangażowanie wspierają nas i pomagają nam podarować dzieciom trochę radości – podkreśliła Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chorym na Oddziale Pediatrycznym.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł