Dzień Unii Europejskiej

W czwartek 30.05.2019 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze przez 4h lekcyjne w auli szkolnej i na boisku uroczyście obchodzono Dzień Unii Europejskiej, patrona placówki. Z tej okazji zebrani w auli uczniowie oglądali ciekawą prezentację multimedialną na temat struktur unijnych i państw do niej przynależących, specjalnie przygotowaną przez ucznia z klasy drugiej technikum o profilu turystycznym. Wysłuchano również hymnu unijnego, który został potem odśpiewany przez wszystkich obecnych.


P1200434


– Ten dzień jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ jako szkoła także sporo korzystamy ze wsparcia unijnego. Dobrze wyposażone gabinety językowe i realizowane z myślą o młodzieży projekty unijne, które umożliwiają naszym uczniom darmowe praktyki i staże za granicą, to konkretna pomoc finansowa wspierająca rozwój naszych uczniów – podkreśliła w swoim wprowadzeniu w poruszany temat Dyrektor ZSE-T w Jeleniej Górze Joanna Marczewska.


P1200433


Na świeżym powietrzu odbywały się liczne konkursy i zabawy. Patronacka klasa Rainbow poprzez dobrą muzykę i dostosowany do niej taniec uatrakcyjniała czwartkowe wydarzenie zapewniając wszystkim dobrą, nieskomplikowaną rozrywkę. Klasy przygotowały tradycyjne smakowite potrawy, napoje oraz przekąski tak charakterystyczne dla reprezentowanych przez siebie krajów. Między innymi można było skosztować niemieckich, czeskich oraz włoskich przysmaków.

Warto przypomnieć, że imię Unii Europejskiej szkoła przybrała 4 lata temu. Nadano je wówczas na wniosek uczniów ZSE-T, którzy wybrali je zdecydowaną większością podczas przeprowadzonego głosowania.


 

{djmedia 930}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł