Młodzi na rynku pracy – Finał – I edycji Międzyszkolnego Konkursu

Akademia Przedsiębiorczości Finał – I edycji Międzyszkolnego Konkursu Młodzi na rynku pracy

W odpowiedzi na potrzeby kształtowania postaw przedsiębiorczych młodzieży i oczekiwania pracodawców związane ze zmieniającym się rynkiem pracy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Młodzi na rynku pracy w ramach Akademii Przedsiębiorczości, którego finał odbył się 28maja 2019r. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Pani Wanda Kozyra reprezentująca Strefowy Klaster Edukacyjny.


P1200065


Patronat honorowy objęła Kamiennogórska Specjalna Strefa Małej Przedsiębiorczości.

Na uroczystości gościliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta Jeleniej Góry Pana Janusza Łyczko Zastępcę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry pana Wojciecha Chadży Przewodniczącego Rady Miejskiej, panią Elżbietę Wojtynę z Komisji Oświaty . Naszymi gośćmi byli również pani Edyta Bandura- specjalista ds. rozwoju zawodowego z Centrum Informacji i Pracy Młodzieży i Pan Paweł Płocheć z Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.


P1190465


Partnerzy reprezentujący pracodawców to:

Santander Bank Polska SA , Dr Schneider, Pałac Wojanów w Wojanowie, Biuro Podróży AS-Tur 4 Centrum Pielgrzymkowo- Turystyczne w Jeleniej Górze oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Celem konkursu była promocja postaw przedsiębiorczych, integracja międzyszkolnych środowisk uczniowskich, umiejętność pracy zespołowej, autoprezentacja, zainteresowanie młodzieży współczesnym rynkiem pracy oraz edukacja zawodoznawcza.

Nasz konkurs był 2-etapowy. I etap szkolny, w którym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów sporządzali dokumenty aplikacyjne na wybrane stanowiska pracy w branży ekonomicznej, finansowej, hotelarskiej ,logistycznej i turystycznej.

W drugim etapie-finale uczniowie odbywali rozmowy kwalifikacyjne z udziałem pracodawców.

Pierwsza edycja międzyszkolnego konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży z wielu miejscowości Nadesłano 110 zgłoszeń z 13 szkół z Bolkowa, Mysłakowic, Sokołowca, Świerzawy, Wojcieszowa i Jeleniej Góry. Komisja konkursowa zakwalifikowała 50 uczestników do finału.

W każdej branży nagrodzono trzech uczniów i przyznano po 2 wyróżnienia. Sponsorami nagród byli: Kamiennogórska Strefa Małej Przedsiębiorczości Strefowy Klaster Edukacyjny Santander Bank Polska SA Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego Informacja Turystyczna Książnica Karkonoska Samorząd Uczniowski.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Drozd


 

{djmedia 928}


Danuta Nowakowska

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł