Parada Rowerów

W niedzielę 26.05.2019 miłośnicy stylu retro i zarazem fani aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu mieli nie lada gratkę. Już przed godz. 11.00 na jeleniogórskim rynku pojawili się elegancko poprzebierani pierwsi uczestnicy XI Parady Rowerów Retro. Wśród nich nie brakowało właścicieli zabytkowych bicykli z wdziękiem i gracją prezentujących swoje niecodzienne pojazdy. Szczególnym zainteresowaniem wśród pozostałych uczestników i przypadkowych świadków niedzielnego wydarzenia cieszył się zabytkowy rower Petera z Czech.


AAA 2240


Przy fontannie z Neptunem i na schodkach przed arkadami uczestnicy parady pozowali do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Później, wraz z całkiem sporą grupą innych sympatyzujących z nimi rowerzystów, wyruszyli w paradzie do kościoła garnizonowego, a stamtąd do parafii Matki Bożej w Cieplicach, gdzie zaprezentowali się licznie zebranym przed kościołem wiernym, którzy uczestniczyli w festynie zorganizowanym z okazji święta Matki. Tradycyjnie już parada zakończyła się w Cieplicach na Placu Piastowskim. Oficjalnie na liście uczestników figurowało około 50 osób, ale w wielobarwnym peletonie niedzielną trasę przejechało znacznie więcej.

– Jadę z synem, ponieważ sprawia mi to radość. Przejazd w takiej wieloosobowej grupie to dla mnie dodatkowa atrakcja i pozytywne wyzwanie. Najważniejsze, że dzisiaj możemy się cieszyć piękną pogodą i swoim towarzystwem – z uśmiechem podsumowała główny cel swojego udziału w paradzie mama zadowolonego z życia kilkulatka. 

{djmedia 922}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł