Festyn z okazji Dnia Matki

Tradycyjnie już tak jak i w latach ubiegłych Stowarzyszenie Święta Matki w Jeleniej Górze w niedzielę 26.05.2019 zorganizowało z okazji święta mamy, w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach, kilkugodzinny festyn rodzinny pod hasłem “Dzieci i młodzież kochają swoje Mamy!” Na ul. PCK 23 przed kościołem odbywały się rozgrywki sportowe oraz strzeleckie zmagania. Dzieci młodsze z zaangażowaniem korzystały z atrakcji miasteczka ruchu drogowego.


AAA 2446


Podczas uroczystej mszy, która rozpoczęła się o godz. 11.00, Słowem Bożym z obecnymi dzielił się ks. bp prof. Antoni Długosz z Częstochowy. Podczas kazania podkreślił ogromną rolę matki w budowanie rodziny Wszyscy obecni z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli musztrę MBM Gwardii oraz paradę rowerów i motocykli. Gorącymi oklaskami nagradzano również występy Orkiestry Dętej Szkoły Muzycznej z Weseli z czeskich Moraw oraz uzdolnionych dzieci i młodzieży z naszego miasta.


AAA 2159


Podczas festynu było dużo ciekawych atrakcji i niespodzianek jak np. konkursy, loterie, zmagania sprawnościowe i intelektualne. Podczas festynu można było skosztować także najróżniejszych smakołyków, w tym darmowego żurku, którym chętnie częstowała się młodzież jak i osoby dorosłe. Wraz z parafianami wspólnie spędzali czas posłowie, senatorowie i przedstawiciele władz samorządowych. Szczególnymi gośćmi byli wiceminister Marzena Machałek, posłanka Zofia Czernow oraz senator Krzysztof Mróz.


 

{djmedia 923}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł