Dzień Strażaka na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze

To święto obchodzono w Jeleniej Górze w promieniach słońca i pogodnej atmosferze. W sobotę 25.05.2019, tak jak i w ubiegłych latach tradycyjnie na Placu Ratuszowym, oficjalnie uhonorowano Powiatowy Dzień Strażaka. Podczas uroczystości, dziękując za ofiarną służbę funkcjonariuszy, wręczano awanse, odznaczenia, dyplomy oraz drobne prezenty.


AAA 0725


Padło wiele ciepłych słów na temat pełnej poświęcenia pracy strażaka, jego oddania służbie oraz społecznego zaangażowania. Dziękowano druhom i druhom za ich ogromny wkład w niesienie pomocy tym najbardziej potrzebującym i dotkniętym przez los. Wśród honorowych gości nie zabrakło wiceminister edukacji Marzeny Machałek, posłanki na Sejm RP Zofii Czernow, senatora RP Krzysztofa Mroza, jak również przedstawicieli władz miasta, powiatu jeleniogórskiego, burmistrzów i wójtów gmin należących do naszego powiatu oraz przedstawicieli organizacji samorządowych i zaprzyjaźnionych strażaków z Czech.

Wśród wielu wyróżnionych medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali miedzy innymi druhna Kinga Rożko, druh Piotr Słabicki oraz druh Marcin Berej. Oficjalnie wręczono również kluczyki do kilku samochodów, tak niezbędnych podczas pełnienia służby. Jeleniogórskie zasoby zasilił samochód rozpoznawczo-ratowniczy ISUZU z systemem gaśniczo-tnącym Cobra, który będzie służył w jednostce JRG-1 w Cieplicach. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 wzbogaciła się o pojazd Peugeot Rifter do logistycznego wsparcia długotrwałych działań ratowniczych.


P1170401


Natomiast ochotnicza Straż Pożarna z Karpacza otrzymała od PSP w Jeleniej Górze samochód specjalny marki Jelcz SCD-37. Jest on wyposażony w drabinę o zasięgu 37 metrów. Na pewno przyda się podczas interwencji po wichurach, przy pożarach wysokich budynków czy podczas usuwania konarów drzew. Strażakom towarzyszyli ich bliscy, którzy z dumą i pełnym zaangażowaniem śledzili przebieg uroczystości. Z uśmiechem pozowano do wspólnych pamiątkowych fotografii, a co niektórzy nagrywali cały przebieg uroczystości, żeby móc jeszcze w przyszłości powrócić we wspomnieniach do dzisiejszego dnia. 

{djmedia 920}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł