Otwarte Strefy Aktywności – program rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki tegorocznego naboru Programu OSA. Otwarte Strefy Aktywności to rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej skierowany do różnych grup wiekowych. Ministerstwo rozróżnia dwa warianty wykonania takich stref.


konferencja


W wariancie podstawowym w ich skład wchodzą: siłownia plenerowa z minimum 6 urządzeń oraz strefa relaksu posiadająca minimum 4 ławki, plenerowe urządzenia do gier, np. gier planszowych typu szachy/warcaby lub stół do ping ponga, trampolina, itp. oraz zagospodarowanie zieleni. Wariant rozszerzony zawiera powyższe oraz ogrodzony plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum 3 urządzenia). Dofinansowanie w wysokości do 50% środków kwalifikowanych otrzymały także samorządy i organizacje z naszego regionu:

Miasto Jelenia Góra – wariant rozszerzony – 2 obiekty – 100 000 zł;

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa – wariant podstawowy – 1 obiekt – 25 000 zł;

Miasto Szklarska Poręba – wariant podstawowy – 4 obiekty – 100 000 zł;

Ogłoszenie wyników naboru zapowiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej senator Krzysztof Mróz. Już po ogłoszeniu wyników skomentował: „Jednym z zadań programu jest międzypokoleniowa integracja mieszkańców i rodzin wokół takich miejsc i widać, że ze strony samorządów jest na takie miejsca ogromne zapotrzebowanie. Widać po naszych ulicach, że ilość osób, które uprawiają sport i różnorodną aktywność fizyczną wzrasta, dlatego kolejne takie miejsca tym bardziej cieszą”.

Tegoroczny nabór to już druga edycja programu. W ciągu dwóch lat Ministerstwo przeznaczyło na niego blisko 105 mln złotych a dofinansowanie otrzymało 2950 stref aktywności w całym kraju.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł