27 mln zł na zakup sprzętu dla OSP

IMG 20161120 111314Dzięki wspólnym działaniom polegającym na finansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków własnych samorządów, MSWiA oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej możliwy jest zakup nowych samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do jednostek OSP na Dolnym Śląsku trafi wsparcie w wysokości blisko 27 mln zł na zakup sprzętu, z czego ok 17 mln zł pochodzi z budżetu państwa oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, reszta to wkład własny lokalnych samorządów. Efektem przekazania środków będzie zakup pojazdów gaśniczych i ratowniczych, które trafią do strażaków ochotników w całym województwie.

Trzy z nich otrzymają OSP z regionu jeleniogórskiego. W Powiecie Jeleniogórskim promesy na zakup pojazdów gaśniczych otrzymają trzy jednostki OSP: z Karpacza, ze Starej Kamienicy i ze Szklarskiej Poręby. „Strażacy ochotnicy pełnią bardzo ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa, gdyż to oni są zazwyczaj pierwsi na miejscu zdarzenia.” – mówi senator Krzysztof Mróz. „Cieszy fakt, że w naszym powiecie strażacy również skorzystają ze środków, dzięki którym podniesie się bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region.” – dodał senator. W tym roku w całym kraju planowane jest zakupienie ok. 480 samochodów dla jednostek OSP, na co przeznaczone zostanie ok 360 milionów zł.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł