Akcja z cyklu „Śmieci skrzydeł nie mają”

Do 27 maja trwa wielka zbiórka elektrośmieci w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich. A na początku czerwca dzieci pojadą na ekologiczną wycieczkę do karkonoskiego schroniska Jelenka w Czechach i na polską przełęcz Okraj, by w ramach kolejnej akcji z cyklu „Śmieci skrzydeł nie mają” posprzątać szlaki.


60334423 692735154519050 119834350677131264 n


– Pierwsze elektrograty już są! – cieszy się Krystyna Pisarska, kierowniczka świetlicy, organizatorka zbiórki. Mieszkańcy Janowic Wielkich i okolicznych miejscowości przynieśli stare, zużyte, niepotrzebne telewizory, monitory, czajniki elektryczne, telefony komórkowe, radia… – Dzieci, młodzież i rodzice pomagają z wielką radością. Czekamy na więcej! – apeluje, zachęcając do dostarczania do świetlicy wszelkich małych i dużych urządzeń (całych lub ich części) na prąd lub baterie. Jeśli ktokolwiek z okolicy chce się pozbyć np. starej lodówki, komputera, świetlówek, baterii, elektrycznych zabawek, koniecznie niech odwiedzi tę świetlicę (Janowice Wielkie, ul. 1 Maja 25). Kontakt w sprawie odbioru dużych gabarytów – tel. 661 172 475 (możliwa pomoc przy ich przywiezieniu).

Zbiórka nosi nazwę „W góry za góry elektrośmieci”. – Dzięki niej pojedziemy w Karkonosze na wycieczki ekologiczne w ramach cyklu akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”, organizowanych przez ekologa Dominika Dobrowolskiego – mówi Krystyna Pisarska. Za organizację zbiórki elektrośmieci zostanie bowiem przyznane dofinansowanie na wyjazd do schroniska Jelenka w Czechach i na polską przełęcz Okraj. W dniach 1-2 czerwca dzieci z Janowic Wielkich posprzątają karkonoskie szlaki i zamontują specjalne edukacyjne tabliczki namawiające turystów, aby schodząc z gór, znosili na dół również swoje śmieci i wyrzucili je do odpowiednich pojemników. Akcje “Śmieci skrzydeł nie mają” wspierane są przez “Koalicję Recykling Górom”.

Zbiórkę wspiera Asekol Organizacja Odzysku i Enviropol – firmy specjalizujące się w zbiórce i organizacji recyklingu elektroodpadów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Więcej inf.: http://bit.ly/2VJ4gK2.

http://bit.ly/2HA5k9f

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł