Silesian 2019

W sobotę 11.05.2019 o godz. 11.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji już po raz czwarty rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej „Silesian Dance Festival”. Uczestniczy w nim ponad 600 tancerzy w wieku od 6 do 21 lat. Na scenie można podziwiać zespoły z Polski, Ukrainy i Słowacji.


silesian 0040


W blokach konkursowych występują zarówno pojedynczy tancerze, duety, trio jak i małe grupy. Kluczowa w festiwalu jest choreografia, za pomocą której tancerze przedstawiają za pomocą tańca bardzo obrazowe historie. Licznie przybyła do Cieplic publiczność jest pod wrażeniem wysokich umiejętności pełnych wdzięku i ekspresji artystów. Poprzez taniec towarzyski, taniec nowoczesny,hip-hop, disco czy show widzowie odkrywają piękno muzyki połączone z gracją i wyjątkową mową ciała.

W związku z nieprzychylną aurą pogodową parada festiwalowa zaplanowana na Placu Piastowskim w niedzielę 12.05.2019 została odwołana. Natomiast tak jak już to zapowiedziano wcześniej, Koncert Galowy z wręczeniem pucharu Prezydenta Miasta Jeleniej Góry rozpocznie się o godz. 15.30 w Parku Zdrojowym.


{slider=переклад}

У суботу, 05.11.2016 в У 11.00 в театрі Здражові Анімачі в четвертий раз розпочався Міжнародний фестиваль хореографії Сілезького танцювального фестивалю, в якому взяли участь понад 600 танцівників у віці від 6 до 21 року. Існують як одиночні танцюристи, дуети, тріо та малі групи. Ключ у фестивалі – хореографія, за допомогою якої танцюристи представляють з допомогою танцю дуже графічні історії. Сучасний танець, хіп-хоп, дискотека або шоу глядачів відкривають для себе красу музики в поєднанні з витонченістю і унікальною мовою тіла.

У зв’язку з несприятливими погодними умовами, фестивальний парад, запланований на Plac Piastowski в неділю, 12.05.2019 був скасований. Проте, як вже було сказано раніше, Гала-концерт з нагородженням Кубок Президента Єленя Гура розпочнеться о 15.30 у спа-парку.

 

{/slider}

 

{djmedia 905}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł