„Jelenia Góra biega 2019″

W ramach biegu z cyklu „Jelenia Góra biega 2019″, na osiedlu Zabobrze w okolicy ronda przy Sklepie Leroy Merlin, w sobotę 11.05.2019 odbyła się „V Zabobrzańska Mila”. Głównym celem sobotniego wydarzenia była promocja aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego dorosłych, młodzieży i dzieci oraz popularyzacja biegów masowych.


P1160203


Głównymi organizatorami imprezy byli Ognisko TKKF Orle w Jeleniej Górze oraz Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM w Jeleniej Górze. Już od godz. 9.00 na miejscu zbiórki pojawili się pierwsi zawodnicy, rozentuzjazmowane dzieci i ich podekscytowani rodzice, którzy z zapałem dopingowali swoje pociechy podczas biegu.


P1160258


Najkrótszy dystans, w którym rywalizowali najmłodsi, czyli „Orliki” obejmował grupę wiekową urodzonych do roku 2013 włącznie. Natomiast najdłuższy wyniósł około 9 000 metrów. Trasa płaska o nawierzchni szutrowo-trawiastej ze startem i metą w okolicy ronda przy Sklepie Leroy Merlin, z przebiegiem drogami polnymi w kierunku Góry Szybowcowej była, spotkała się z uznaniem praktycznie wszystkich uczestników.


P1160154


Pogoda dopisała przede wszystkim podczas zmagań dzieci i młodzieży. Szczególnie najmłodsi z dumą i zadowoleniem prezentowali swoje pamiątkowe medale. Dla większości z nich było to wspaniałe rodzinne wydarzenie.


 

{djmedia 904}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł