To plotka

 

– Od kilku dni dzwonią do mnie mieszkańcy Jagniątkowa z pytaniem, czy to prawda, że „Wodnik” zamierza niebawem zamknąć górskie ujęcia zaopatrujące w wodę tę dzielnicę miasta? – mówi radna Anna Bałkowska – Mieszkańcy uważają, że woda, którą mają obecnie w kranach jest smaczna, zdrowa i nie chcą, by zastąpiła ją woda ze zbiornika „Sosnówka”.

 

 DSC0296

 

Wojciech Jastrzębski, prezes „Wodnika”, uspokaja: w najbliższych latach na pewno działające ujęcia nie zostaną zamknięte. Spółka projektuje obecnie co prawda nowy wodociąg wraz ze stacjami hydroforni, lecz będzie on spełniał jedynie rolę alternatywną w stosunku do tego, co jest obecnie.


 DSC0319


– Dzisiaj nie ma pomysłu, by ujęcia górskie likwidować – uspokaja. – Wprost przeciwnie – w sytuacji, gdy los zbiornika „Sosnówka” jest niepewny z uwagi na to, że jego właściciel, czyli Wody Polskie, planują przeprowadzić w nim prace remontowe, eksploatowane w tej chwili ujęcia stają się dla całego miasta jeszcze ważniejsze niż dotąd.


 DSC0323


Mieszkańcy Jagniątkowa zaopatrywani są w wodę z dwóch ujęć położonych wysoko w górach.. Pierwszy, tak zwana „Leśniczówka”, znajduje się w lesie na potoku Sopot. Drugie ujęcie, na Potoku Polskim, nosi nazwę „Kamienna Wieża”. Oba powstały w latach dwudziestych minionego wieku. Kiedyś zostaną najprawdopodobniej zamknięte, ponieważ w czasie ulewnych deszczów zachowują się niestabilnie, wymagają codziennego dozoru, a także dlatego, że woda z nich jest bardzo miękka.


 DSC0320

 

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł