Perski Izerski Jarmark Cudów

Perski Izerski Jarmark Cudów przyciągnął do Kopańca wielu gości. W piątek 3 maja 2019 Osadę Kopaniec odwiedzali zarówno mieszkańcy pobliskich miejscowości jak i turyści z dalszych zakątków Polski. Bowiem Perski Izerski to wyjątkowy jarmark oferujący lokalne wyroby z Pogórza Izerskiego i okolic, nietuzinkowe rękodzieło, kuchnię izerską, a także możliwość wypoczynku na łonie natury, z czego chętnie korzysta się podczas długiego weekendu majowego.


P1150727


Odwiedzający podziwiali unikatowe rękodzielnictwo, niecodzienne starocie i delektowali się izerskimi specjałami. Chętni do poznania czegoś nowego mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych i zaopatrzyć się w unikalne produkty prosto od lokalnych rolników i producentów żywności. Chwalono domowe wypieki, chleby, smarowidła, miody, przetwory, sery oraz nalewki. Przy ognisku pieczono kiełbaski i niejednokrotnie nawiązywano nowe znajomości.


P1150726


– Ta impreza to prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy poszukują dobrego smaku, niebanalnych prezentów, lokalnych produktów, a przede wszystkim świetnej zabawy na świeżym powietrzu czy nawet wyciszenia – stwierdził z pełnym przekonaniem Grzegorz, jeden z przybyszów z centralnej Polski.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł