Tak świętowali 15 lat w UE

Podobnie jak w całej Polsce, również w Jeleniej Górze na pamiątkę trzech wyjątkowych dat dla historii naszego kraju obchodzimy tegoroczną pięciodniową Majówkę. Podczas długiego weekendu, zwanego tradycyjnie Biało – Czerwonym, upamiętniamy takie wydarzenia jak:

– 1 maja czyli Święto Ludzi Pracy i jednocześnie 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej,

– Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadający na 2 maja

– 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


AAA 6650


W środę 1.05.2019 od godz. 11.00 początek długiego weekendu na scenie przy Kaplicy św. Anny przed Bramą Wojanowską zaingerował krótkim przemówieniem Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Tam też odbywały się koncerty Polskich i Czeskich zespołów, a wzdłuż ulicy 1 Maja przygotowane z myślą o najmłodszych specjalne animacje. W kawiarence europejskiej, na skwerze przy rzeźbie Vahana Bego „Porwanie Europy”, do godz.16 można było osobiście porozmawiać z wieloma znanymi i ciekawymi osobami, także ze świata celebrytów. Pierwszymi gośćmi prowadzącego Krzysztofa Langera byli Władysław Kozakiewicz i Rafał Fronia. Rozmowom przysłuchiwali się Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, Prezydent Jerzy Łużniak,  radni oraz Dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida Tadeusz Wnuk.

Między innymi dużo mówiono także na temat Zjednoczonej Europy. Jak to podkreśliła pani poseł, nasza obecność w Unii Europejskiej jest niezwykle ważna, ponieważ jest ona szansą dla Polaków na lepszą przyszłość . Natomiast w wieczornej części programu na dużej scenie przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, tzw. Garnizonowym, przygotowano wyjątkową ucztę muzyczną nie tylko dla melomanów. O godz. 18.00 licznie zebrani jeleniogórzanie wysłuchali dwugodzinnego koncertu “Muzyczna podróż po Europie” w wykonaniu Jacka Wójcickiego oraz aktorów Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa. Artystów nagrodzono zasłużonymi owacjami i gromkimi brawami.


 

{djmedia 890}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł