Można było poczuć klimat wojny! ARADO 2019

W czwartek 2 maja 2019, podczas Święta Biało – Czerwonej, Jelenią Górę odwiedziła grupa rekonstruktorów ARADO. O godz. 12.00 na Wzgórzu Kościuszki rozpoczął się piknik historyczno – rodzinny dla mieszkańców naszego miasta. Można było obejrzeć zgromadzony na polance sprzęt oraz porozmawiać z uczestnikami Rajdu ARADO.


AAA 7746


O godz. 15.00 odbyło się fabularyzowane widowisko batalistyczne p.t. : „Ostatni czworobok”. Rekonstruktorzy zabrali licznie przybyłą publiczność w prawdziwą niecodzienną wyprawę w przeszłość. Na widzach szczególne wrażenie wywarły pojazdy militarne. Między innymi podziwiano samochód pancerny Sd.Kfz. 222, samochody ciężarowe Steyr 1500 oraz GAZ-51, słynne amerykańskie Dodge i Jeepy oraz terenowego Volkswagena Typ 82. Po raz pierwszy w Jeleniej Górze pojawiła się armata 7,5 cm Infanteriegeschütz 37, która przybyła na rajd z Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. O godz. 17.00 kolumna rajdowa wyjechała do Łomnicy.

– Historyczne pojazdy, mundury, broń hukowa i widowiskowe efekty pirotechniczne – to robi wrażenie. Nie tylko na dzieciach. Warto było zobaczyć i będzie co wspominać. Dobrze, że nie zapominają o nas i przyjeżdżają co roku – wyraził swoją opinię Krzysztof, który odwiedził Wzgórze Kościuszki ze swoją czteroosobową rodziną i grupą przyjaciół.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł