Problemy kierowców po otwarciu obwodnicy

Obwodnica Maciejowej, która miała wszystkim zmotoryzowanym podążającym w kierunku Wrocławia ułatwić życie co poniektórym, i to przeważnie miejscowym, trochę je utrudnia. Bowiem kierowcy nadal mylą zjazd na Wrocław, a po zjeździe z obwodnicy i braku możliwości objazdu w zdenerwowaniu narzekają na niewłaściwe oznakowanie.


59286049 2321590421225279 3491256233472557056 o

Trzeba przyznać, że na tym odcinku znak informujący o konieczności skrętu w prawo jest tylko jeden i to oznakowanie może być dla wielu słabiej widoczne, jeżeli jedzie się do końca prawym pasem. Jak to podnoszą sami kierowcy, jest ono zdaniem wielu umieszczone zbyt blisko stacji transformatorów i dlatego odnoga kierująca na Wrocław widoczna jest przez bardzo krótką chwilę, co można przeoczyć.


znak2


Niektórzy użytkownicy dróg, często przemieszczający się w kierunku Wrocławia, z przyzwyczajenia wjeżdżają do Maciejowej i z niezadowoleniem przyjmują fakt, że dalsza podróż tą trasą jest niemożliwa i trzeba zawrócić, żeby móc kontynuować jazdę. Najwięcej problemów nowa trasa dostarcza kierowcom tirów, którzy jadąc przez maciejowę maja problem z zawróceniem.

Z rozmów wiemy, że większość kierowców zaufała elektronicznym mapom, które nie zawsze są zaktualizowane. Patrzmy zawsze na znaki drogowe, a zapewne bdojedziemy zawsze do celu bez przeszkód.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł