Czerwone Noski leczą śmiechem

Czerwone Noski Klown w szpitalu – 26.04.2019- Oddział Pediatryczny WCSKJ

Jest mi niezmiernie miło, że współpraca Fundacji Czerwone Noski Klown w szpitalu ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym WCSKJ jest tak owocna. Ostatnio gościliśmy Klownów w 2017r. Minęło prawie 1,5 roku a miłe wspomnienia są do chwili obecnej. Pamiętamy nasze uśmiechnięte dzieci, bezbolesne zabiegi , zadowolenie rodziców.


IMG 20190426 162038


Zarówno wtedy, jak i dziś radość była wielka. Czerwone Noski leczą śmiechem i ten śmiech był dzisiaj zauważalny. Przygnębione, tęskniące za rodzicami dzieci zapomniały choć na chwilę o miejscu, w którym się znalazły. Pobyt w szpitalu do przyjemności przecież nie należy. Cudowna atmosfera, wesoła zabawa wyzwoliły u naszych dzieci bardzo ważny hormon szczęścia-serotonina wpływa doskonale na odporność, a o to nam przede wszystkim chodzi. Radosny pacjent szybciej wraca do zdrowia!!! Ten szczery uśmiech pojawił się na buźkach zarówno malutkich dzieci (niemowląt) jak i tych starszych . Każde dziecko wyrażało pozytywne emocje . Mam nadzieję, że wspólnie udało nam się przełamać schemat szpitalnej procedury i oswoić dzieci z nową, w dodatku trudną sytuacją. Rekwizytom kojarzonym z bólem nadano nowe znaczenie.


IMG 20190426 162734 1


Bardzo dziękuję Wspaniałym Klownom za ogromne wyczucie i nieszablonowe działanie, przede wszystkim za indywidualne podejście do każdego dziecka , a kiedy trzeba było również do rodziców. Bezcenne jest to, że w każdym widzieli kogoś innego. Cała uwaga była skoncentrowana tylko na Nim, bo to Ono było najważniejsze.

Może w przyszłości moje marzenie się spełni i Klowni na stale zostaną wpisani w życie naszego szpitala, a może chociaż naszego oddziału. Wniesienie dobrej energii w tę smutną, szpitalną rzeczywistość znacznie ułatwiłoby nam pracę, a naszym dzieciom znacznie przyspieszyło powrót do zdrowia. 

{djmedia 885}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł