OBWODNICA Maciejowej OTWARTA!

W piątek 26.04.2019 o godz. 14.00 prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak dokonał oficjalnego otwarcia nowej obwodnicy. Wraz z przedstawicielami wykonawcy wydarzeniu temu przyglądali się również zaproszeni goście. Wśród nich nie zabrakło oddelegowanych przedstawicieli władz Dolnego Śląska i Jeleniej Góry oraz okolicznych gmin.


Obraz1


Z zadowoleniem otwarcie obwodnicy przyjęli przede wszystkim mieszkańcy Maciejowej. Jej łączny koszt, wraz z wykupem gruntów pod budowę oraz projektami, wynosi około 57 mln zł. Długość obwodnicy to 5.300 m. Jej przekrój – 2 + 1 (dwa pasy + jeden do wyprzedzania, naprzemiennie ) . Sama szerokość pasa – 3,5 m. Obwodnica posiada istotne obiekty inżynieryjne: dwa ronda, dwa skrzyżowania, dwa obiekty mostowe + przejazd gospodarczy (p.poż) pod drogą. W ciągu obwodnicy jest również sporo mniejszych przepustów. Warto zaznaczyć, że inwestycja ta była możliwa dzięki wsparciu uzyskanemu za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ze środków unijnych.


Obraz2


Jak to zaakcentował w swoim przemówieniu Jerzy Łużniak, obwodnica jest ważna nie tylko dla mieszkańców Maciejowej i Jeleniej Góry, ale również dla licznie odwiedzających nas turystów, gdyż w znaczący sposób ułatwia ona przejazd podróżującym Polakom i cudzoziemcom.

– Budowa infrastruktury jest podstawą rozwoju, gdyż każdy inwestor patrzy na dostępność transportową. Jeśli jest ona dobra, to wówczas patrzy się na inne kryteria. Dlatego województwo oraz gminy i powiaty tak dużo inwestują w infrastrukturę drogową i kolejową – podkreślił marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.


Obraz4


Otwarcie drogi przed długim weekendem majowym było możliwe dzięki sprawnej pracy wykonawcy, czyli firmy Budimex. Dzięki niej nie musimy już obawiać się dużych korków na drodze, gdy amatorzy górskiego wypoczynku będą tłumnie przemieszczać się w kierunku Karpacza i Szklarskiej Poręby.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł