LIST OTWARTY Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego

Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze Sylwii Gac – Sufleta

Obraz1Składam serdeczne wyrazy szacunku i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym z przedszkoli, szkół i placówek nieferyjnych, którzy od dnia 08 kwietnia 2019 r. przystąpili do strajku i wytrwali w swoim postanowieniu do dnia jego zawieszenia, tj. do dnia 27 kwietnia 2019 r. nie bacząc na hejty, wyzwiska, zastraszanie.

Jesteście wspaniałymi ludźmi z którymi warto walczyć i o których należy walczyć.

Dziękuję Dyrektorom, którzy wytrwali te trzy tygodnie pomimo odgórnych nacisków i różnego rodzaju akcji zastraszania.

Dziękuję Uczniom i Rodzicom, którzy w trakcie strajku okazywali swoje poparcie dla nas, wspierając nas nie tylko dobrym słowem ale i „słodkościami”.

Dziękuję Samorządowi, który nas popierał od samego początku i pomimo „burz” oraz „zawirowań” nie powiedział „nie” . Samorządowi, który jest z nami do samego końca.

Dziękuję mediom, że byli obiektywni w swoich przekazach.

Dziękuję wszystkim pozostałym, których nie wymieniłam a którzy wspierali nas dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością.

Dziękuję wszystkim hejtującym – dzięki Wam wiemy, że należy trzymać się razem bo tylko w jedności SIŁA.

Ponieważ MEN nas mnie to teraz nasza kolej.

Jako Prezes Oddziału w imieniu wszystkich Prezesów Ognisk placówek oświatowych miasta Jeleniej Góry oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim i Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie pragnę poinformować, iż nie byliśmy i na chwilę obecną nie jesteśmy usatysfakcjonowani decyzją Zarządu Głównego ZNP, jednakże zapoznając się z Oświadczeniem Sławomira Broniarza, prezesa ZNP (w załączeniu) mam nadzieję, że miesiąc wrzesień 2019 r. nie będzie tylko nasz ale i pozostałych grup zawodowych, które okazując swoje niezadowolenie dołączą do nas.

Mamy prawo być dzisiaj rozgoryczeni, gdyż nikt z nas tego się nie spodziewał ale mam nadzieję, iż dzisiejsze „ustępstwo” da nam jeszcze więcej siły aby we wrześniu wraz z innymi grupami zawodowymi pokazać iż ludzi – wszystkich – nie należy lekceważyć.

Dziękuję

Z poważaniem

Prezes Zarządu Oddziału

ZNP w Jeleniej Górze

Sylwia Gac – Sufleta

Załącznik:

Oświadczenie Sławomira Broniarza, prezesa ZNP (oświadczenie ze strony znp.edu.pl)


docxList otwarty Prezes ZNP.docx20.99 KB

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł