Jelenia Góra z certyfikatem Miasta Przyjaznego….

P1140770Poprzez uchwałę w 2014 roku nasza Rada Miejska włączyła się w promocję sprawiedliwego handlu i od tego czasu Jelenia Góra znana jest jako pierwsze miasto na Dolnym Śląsku, a drugie Polsce, które otrzymało certyfikat Miasta Przyjaznego Sprawiedliwemu Handlowi. W czwartek 25.04.2019 w Urzędzie Miasta przy ul. Sudeckiej już po raz siódmy odbyło się spotkanie promujące tę ideę.

W trakcie konferencji organizatorzy opowiadali o promocji “fair trade” w placówkach oświatowych. Jak to podkreśliła koordynująca działania na naszym terenie Elżbieta Wardzała, pierwszą placówką, która zajęła się właśnie promowaniem idei sprawiedliwego handlu był jeleniogórski Zespół Szkół Technicznych “Mechanik”.

Jak to podkreślali w swoich wypowiedziach uczestnicy spotkania, naczelną zasadą międzynarodowego ruchu konsumentów jest uznanie, że człowiek jest ważniejszy od zysku, dlatego więc warto wspierać i promować drobnych wytwórców, jak np. rodzimych rolników czy rzemieślników. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jednym z głównych zadań Sprawiedliwego Handlu jest budowanie trwałych, bezpośrednich relacji pomiędzy producentami z krajów biednych i bogatszymi konsumentami z tych bardziej uprzywilejowanych.

W jaki sposób przeciętny człowiek może okazać w praktyczny sposób swoje wsparcie? Wystarczy preferować właśnie artykuły opatrzone certyfikatem “fair trade”.

Więcej informacji w materiale video


 

{djmedia 883}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł