Budowa drogi rowerowej na Osiedlu Zabobrze

„Budowa drogi rowerowej na Osiedlu Zabobrze wzdłuż granicy miasta z Gminą Jeżów Sudecki”, to jedno z zadań, które będzie realizowane jeszcze w tym roku – właśnie dokonano otwarcia ofert na to przedsięwzięcie.

droga1– Droga nie będzie długa – wyjaśnia Jerzy Łużniak, Prezydent Jeleniej Góry – to niespełna 1000 m traktu, ale bardzo ważna, jako fragment większej całości, to znaczy spięcia innych dróg rowerowych, element ułatwienia dojazdu do osiedla, ale też próba eliminowania z nowego obszaru „liniowych” zanieczyszczeń powietrza, powstających w wyniku posiłkowania się samochodami. Nie będzie długa, ale szeroka – 4 m pozwolą na swobodną jazdę rowerami nawet grupek zaprzyjaźnionych ze sobą cyklistów. W kilku miejscach trzeba wykonać nasypy, w niektórych – oświetlić drogę.

W przetargu wystartowało aż 6 firm, mimo, że ta praca nie jest nadto kosztowna. Rozpiętość ofert jest jednak spora, od niespełna 650 tys. zł do 1.282 tys. zł. W najbliższych dniach komisja przetargowa przedstawi Prezydentowi Miasta koncepcję rozstrzygnięcia przetargu.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł