Miasto Jelenia Góra 23.04.2019 16:45:21

Rajd Arado nadchodzi… Jest rok 1945. Wojna dobiega końca. Polskie oddziały zajmując kolejne tereny, nie spodziewają się zaciekłego oporu. Nic nie wskazuje, że zmierzają wprost w zasadzkę przygotowaną przez oddziały wycofującego się, ukrytego wroga. Trwa wyścig o tajemnice, w którym udział biorą regularne oddziały wojska, ochotnicy oraz szpiedzy… Zwycięstwo jest przecież na wagę złota…
To kanwa opowieści, przygody, która przedstawią nam rekonstruktorzy uczestniczący w Rajdzie ARADO 2019. „Ostatni czworobok” to epizod osadzony historycznie, który jest jedynie wytworem fantazji, a może miał miejsce, ale Ci, którzy o nim wiedzieli woleli milczeć..?
Historia nie do opowiedzenia, ale do zobaczenia… na jeleniogórskim Wzgórzu Kościuszki – 2 maja, godz. 15.00

2 maja – od godz. 12.00 zapraszamy na piknik rodzinno-historyczny na Wzgórzu Kościuszki połączony ze zwiedzaniem Podziemi Time Gates-Wrota Czasu. Dokładnie nad nimi, o godz. 15.00 rozpocznie się widowisko batalistyczne p.t. „Ostatni czworobok”. Na miejscu oczywiście zobaczyć będzie można wszystkich uczestników oraz całość militarnego parku maszynowego.
#weekend Time Gates – Bramy Czasu Miasto Jelenia Góra #maj #majówka

Miasto Jelenia Góra
Czytaj cały artykuł