“Choćbym miał wywiesić transparent i odebrać sobie życie…”

W czwartek 18.04.2019 w JCK w Jeleniej Górze, z inicjatywy Federacji Służb Mundurowych w Warszawie, odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych w Jeleniej Górze. Jego głównym tematem było omówienie skutków ustawy dezubezkizacyjnej z dnia 16.12.2016 i możliwości odwrócenia wywołanych przez nią szkód. Zdaniem obecnych ustawa ta jest krzywdząca, ponieważ narzuca tzw. odpowiedzialność zbiorową, także w stosunku do osób pozytywnie zweryfikowanych.


IMG 20190418 163828


– Przez 6 lat służyłem w Wojskach Obrony Pogranicza, takiej Polsce jaka była, także Polsce PiS – owskiej, ponieważ zostałem pozytywnie zweryfikowany. Miałem 1800zł emerytury i znaczną jej część mi zabrano. Wiernie służyłem Ojczyźnie i teraz czuję się okradziony – oświadczył Andrzej, starszy sierżant sztabowy rezerwy ze Zgorzelca.

Obecni szczerze wypowiadali się na temat swoich problemów i braku możliwości wszelkiej obrony. Nawiązywano do opieszałości i niechęci polskich sądów do wypowiadania się w temacie wyrządzonych przez państwo polskie krzywd. Podnoszono konieczność integrowania emerytów mundurowych i wspierania ich w nierównej walce o oczyszczenie swojego dobrego imienia, szczególnie teraz – w okresie przedwyborczym. Jak to podkreślali wszyscy obecni, ustawa grudniowa jest restrykcyjna i nadal ma bardzo negatywny wpływ na życie wielu osób, które poświęcili życie na pracę i służbę dla Ojczyzny. Jest on dobrym pretekstem, żeby pozbawiać ludzi ich praw nabytych.

Spotkanie prowadził podporucznik rezerwy, były zastępca prezydenta Miasta Jeleniej Góry Piotr Paczóski. Wśród obecnych nie zabrakło przedstawicieli wszystkich służb mundurowych, KOD-u i Stronnictwa Ludowego. Gościem honorowym tego wydarzenia była posłanka na Sejm RP Zofia Czernow.

Więcej informacji w nagraniu audio ze spotkania, a także w krótkim materiale filmowym.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł