Retro Kryminał…

KKZapraszamy 24 kwietnia 2019, g.17:00 do Książnicy Karkonoskiej (Bankowa 27) na spotkanie z autorem kryminałów retro, których akcja dzieje się na terenie przedwojennego Dolnego Śląska: Nad Śnieżnymi Kotłami- Szklarska Poręba; Imię Pani – Krzeszów; Góra Synaj – Głogów. Książki Krzysztofa Koziołka charakteryzuje świetna akcja i spora dawka informacji o historii oraz topografii miejsc akcji.

Początek sierpnia 1939 roku w przedwojennej Szklarskiej Porębie. Asystent kryminalny Anton Habicht zostaje wezwany do schroniska Nad Śnieżnymi Kotłami. Udaje się tam w sprawie zaginionej broszki. Jest nowy na tym terenie, na dodatek ma kiepskie notowania u komendanta.

Sprawa broszki nie jest spełnieniem jego marzeń śledczych, mimo to dociera na miejsce. Frustrację przerywa tragiczna śmierć kobiety. Żona miejscowego urzędnika wypadła z okna schroniska. Habicht zaczyna śledztwo, wśród podejrzanych znajdują się szanowani mieszkańcy Szklarskiej Poręby, mimo wielu podejrzanych wciąż trudno jest znaleźć jakikolwiek motyw.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł