WIEC poparcia dla nauczycieli

Jeleniogórscy pracownicy oświaty nie są osamotnieni. Spora grupa mieszkańców naszego miasta popiera strajk i wspiera ich w staraniach o lepszą przyszłość polskiego szkolnictwa jak i o godne życie. W środę 17.04.2019 o godz. 18:00 na Placu Ratuszowym odbył się wiec poparcia dla nauczycieli. Jego organizatorami byli Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow oraz Komitet Obrony Demokracji.


AAA 5037


– Sprawa nauczycieli jest naszą wspólną sprawą. To także przyszłość naszych dzieci, wnuków, Nie możemy więc stać z boku – podnosili w swoich krótkich wypowiedziach zmieniający się mówcy.

Wśród przemawiających nie zabrakło również przedstawicieli rodziców oraz tegorocznych maturzystów. Młodzież wypowiadała się bardzo dojrzale okazując zrozumienie i sympatię.

– Nie martwcie się o nas. Damy radę. Teraz wy jesteście najważniejsi. Wiemy, że walczycie o słuszną sprawę – podkreślali kończący szkołę uczniowie.

Transparenty z hasłami dotyczącymi poparcia trzymali zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy Jeleniej Góry. Pytani o to, dlaczego właśnie dziś przyszli na rynek, młodzi ludzie mówili o swoich obawach i niejasnej przyszłości.

– Chcemy dostać się na dobre kierunki do szkół, które sami sobie wybraliśmy i chcemy mieć zadowolonych ze swojej pracy nauczycieli. Nie chcemy uczyć się w soboty ani w godzinach wieczornych. Przez ostatnie 2 lata dosłownie „gnaliśmy z materiałem” i skupialiśmy się przede wszystkim na testach. Boimy się, że w szkole średniej może być bardzo ciężko.

Niektórzy obecni koncentrowali się bardziej na pracy nauczyciela. Otwarcie wspominali, że w rodzinie mają kogoś związanego z oświatą, więc dobrze wiedzą, jak ona wygląda i jak dużo czasu rzekomo wolnego ona pochłania.

Nawiązując do Czarnego Marszu Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze Sylwia Gac – Sufleta podziękowała wszystkim, którzy wzięli w nim udział podkreślając jak ważne jest właśnie wsparcie rodziców i uczniów w trwającym już 10 dni strajku.


 

{djmedia 873}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł