Miasto Jelenia Góra 17.04.2019 14:39:28

Miasto Jelenia Góra wraz z Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze przy wsparciu Solo Agencja Wydawniczo-Koncertowa organizuje w dniu 1 maja 2019 r. Święto ulicy 1 Maja oraz obchody 15- lecia w Unii Europejskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce w przestrzeni ul. 1 Maja w Jeleniej Górze, gdzie na scenie przy Bramie Wojanowskiej wystąpią z koncertami zespoły z Polski i Czech. Usłyszymy między innymi czeski zespół OLD STARS DIXI z muzyką dieksilandową, MYTHOS – polski zespół z „korzeniami greckimi”, SEMILSKĄ 12 – stkę – czyli słynną dechowkę czeską oraz jeleniogórską CAMERATA PRO. Inauguracja odbędzie się o godzinie 11.00 i przez cały dzień brzmienie muzyki będzie roznosiło się na naszej MAJÓWCE.

Zapraszamy również na rozmowy stolikowe ze znakomitymi gośćmi w plenerowej Kawiarence Europejskiej – zlokalizowanej na skwerze z rzeźbą autorstwa Vahana Bego pt. “Porwanie Europy”.
W tym dniu będą miały miejsce również liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych wzdłuż całego jeleniogórskiego traktu – ulicy 1 Maja. Będą konkursy o Unii Europejskiej, malunki i graffiti, szczudlarze, pokazy zumby, animacje i zabawy dla dzieci.

O godz. 18.00 na wielki finał – na dużej scenie zlokalizowanej na ul. 1 Maja przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego: koncert pt. “Muzyczne podróże po Europie” w wykonaniu Jacka Wójcickiego oraz artystów Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Całodniowej imprezie będzie również towarzyszyć wystawa fotograficzna przedstawiająca wyremontowane obiekty z Jeleniej Góry i partnerskiego w projekcie miasta Semily. Celem projektu jest promowanie działań integracyjnych pogranicza polsko-czeskiego, poprzez wskazywanie pozytywnych przykładów i efektów członkostwa w Unii Europejskiej oraz współpracy regionów przygranicznych.

Będzie muzycznie, smacznie, ciekawie…
#MiastoJeleniaGóra #weekend #1maja #maj #majówka #ue #15latwUE #trakt #jeleniogórski #traktśródmiejski

Projekt „15 lat w Unii Europejskiej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

Miasto Jelenia Góra
Czytaj cały artykuł