Czytanie (Kraj)Obrazu, Czyli Rozmowy z Malarzem

16 kwietnia 2019 w Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbyło się spotkanie z Andrzejem Woźniakiem, architektem z wykształcenia, a malarzem z wyboru, który mieszka i tworzy w Cieplicach, zaś w Galerii „Muflon” można oglądać jego wystawę z okazji 30-lecia pracy twórczej.


12


W kameralnej atmosferze przybyli goście rozmawiali z malarzem o powstawaniu jego obrazów, ich tworzeniu, natchnieniu i inspiracjach. Artysta opowiedział także w barwnych anegdotach o kolejach swojego życia, od dzieciństwa, poprzez studia aż do chwili, gdy na powrót zamieszkał w Cieplicach.

Swoją fascynację malarstwem surrealistycznym, która zaprowadziła go w obszar zarówno warsztatowych poszukiwań, jak i eksplorowania własnych emocji oraz percepcji, Andrzej Woźniak podsumował w ten sposób: „Surrealizm to jest świetna zabawa, ale za bardzo mnie pochłania, przez co staje się dla mnie zbyt niebezpieczny”.

Artysta, pytany przez uczestników spotkania o wiele niuansów malarskiego życia, przyznał też, że jeśli chodzi o malarstwo akwarelowe, czy portretowe woli pracować „porządnie”, we własnym rytmie, do czasu, gdy sam uzna, że obraz jest skończony.

Wystawę „Na ścieżkach malarstwa”, w otoczeniu której odbyło się to spotkanie, a prezentującą obrazy surrealistyczne, akwarele, portrety, karykatury i szkice do obrazów surrealistycznych można oglądać do 26 kwietnia 2019. Wstęp wolny.


 

{djmedia 872}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł