Minęło 9 lat od katastrofy smoleńskiej

Minęło 9 lat od katastrofy smoleńskiej, ale pamięć o wszystkich zmarłych podczas tego tragicznego lotu Tu – 154 nadal nie ustaje.

W środę 10.04.2019 o godz. 8.41, przed kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy tablicy upamiętniającej Ofiary Katastrofy w Jeleniej Górze, rozpoczęto uroczystości miejskie przypominające tamto wydarzenie. Tak jak wszyscy Polacy, Jeleniogórzanie nie zapominają o 96 osobach – członkach delegacji państwowej, na czele ze śp. Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią. Tradycyjnie jak co roku organizatorem porannych uroczystości jest Zarząd Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego oraz Miasto Jelenia Góra. Jak to podkreślił podczas swojego krótkiego wystąpienia Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, wśród ofiar wypadku samolotu Tu – 154 pod Smoleńskiem znaleźli się również Honorowi Obywatele Jeleniej Góry – ś.p. Ryszard Kaczorowski oraz były Minister Obrony Narodowej Jerzy Szmajdziński.


P1120717


W zadumie i podniosłym nastroju przyjaciele, znajomi Jerzego Szmajdzińskiego, obecni na uroczystości mieszkańcy naszego miasta oraz przedstawiciele władz, partii i organizacji samorządowych złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową.

Wcześniej, bo o godz. 8.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, odprawiona została specjalna Msza Św. w intencji zmarłych. Każdy, kto nie mógł uczestniczyć na nabożeństwie w godzinach rannych, może jeszcze wziąć udział w wieczornej Mszy Św. w Bazylice Mniejszej pw. świętych Erazma i Pankracego o godzinie 18,00. Ta Msza Święta zostanie również odprawiona w intencji osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Poprzedzi ją wspomnienie osób zmarłych w tej katastrofie, a po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą pamięci.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł