Egzaminy zgodnie z planem… może być problem w piątek

W wszystkich jeleniogórskich szkołach, w których planowano przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych rozpoczęły się one – zgodnie z planem – o godz. 9.00.

P1120665


Wszyscy uprawnieni (586 uczniów) przystąpili do egzaminów, pomimo wszelkich trudności, które wynikają ze strajku nauczycieli. Odpowiedzialne za egzaminy są okręgowa komisja i kuratorium, niemniej wszelkiej niezbędnej pomocy udzielili dyrektorzy jeleniogórskich szkół, będący w skrajnie trudnej sytuacji m.in. ze względu na fakt, że jeszcze wczoraj władze oświatowe deklarowały, że skierują szkół 69 osób, które mogą pracować w komisjach szkolnych, a w rzeczywistości pojawiło się 14 osób.

Egzaminy odbywają się w sześciu placówkach – S_ 2, SP 11, SP 15, I LO im. St. Żeromskiego, ZSE (gdzie ma swoją siedzibę Gimnazjum nr 3) oraz Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. – O ile możemy być w miarę spokojni o przebieg jutrzejszych egzaminów – dowiedzieliśmy się w oświacie – to skupiamy się nad precyzyjnym zaplanowaniem prac egzaminacyjnych w najbliższy piątek, „na dziś” wiemy, że mogą pojawić się problemy z obsadą szkolnych komisji.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł