XXVII Międzynarodowe Manewry Ratownicze pod kryptonimem “Krokus”

W dniach 10-12 kwietnia w Jeleniej Górze i na terenie Powiatu Jeleniogórskiego odbędą się XXVII Międzynarodowe Manewry Ratownicze pod kryptonimem “Krokus”.

Międzynarodowe Manewry Ratownicze realizowane są po raz trzeci w ramach projektu unijnego ” Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy”. Ćwiczenia są praktyczną formą doskonalenia udzielania poszkodowanym w wyniku różnego rodzaju zagrożeń losowych, kwalifikowanej pierwszej pomocy (kpp). W manewrach uczestniczyć będą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariusze Policji oraz strażacy z Republiki Czeskiej. Działania ratownicze wykonywane będą “pod okiem” doświadczonych instruktorów, którzy w trakcie zadań korygują nieprawidłowe czynności, omawiają zastosowane techniki ratownicze w konkretnym przypadku, pokazują jak dobrać i przygotować sprzęt. Ćwiczenia i symulacje odbywają się w realistycznych warunkach.

AAA 0006


Uroczyste rozpoczęcie Manewrów nastąpi 10 kwietnia 2019 r. o godzinie 15:00 w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze przy ul. Sokoliki 6.

Środa: MANEWRY NOCNE od 2100Miłków – przystanek autobusowy przy starym kościele , Karpacz – przy dolnej stacji wyciągu na Kopę

Czwartek od 900 Kostrzyca – Dream Jump , Jelenia Góra – strzelnica na Lwóweckiej

Jelenia Góra – Wrota Czasu , Jelenia Góra – Escape Room ul. 1 Maja 14

Jelenia Góra – O.P.S.O. ul. Spółdzielcza, Jelenia Góra – Ładziński ul. Waryńskiego

Piątek od 900, Marczyce , Podgórzyn – hurtownia militarna

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł