„Narodziny Gwiazdy”

Doposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny pracownie, wyjazdy uczniów na konkursy, zawody i olimpiady oraz nagrody dla wyróżniających się uczniów to nie jedyne wsparcie, które uzyskuje szkoła dzięki organizowanym corocznie koncertom charytatywnym. Impreza jest dużym wyzwaniem, gdyż wydarzenie to jednoczy społeczność Norwida, zarówno uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz absolwentów, którzy okazjonalnie chętnie odwiedzają swoją szkołę.


AAA 2951


W piątek 5.04.2019 w Teatrze Zdrojowym Animacji, pod hasłem „Narodziny Gwiazdy”, odbyła się VII edycja Koncertu Charytatywnego, organizowanego tradycyjnie przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze Wykonawcy mieli okazję wykazać się innowacyjnością i zaprezentować utwory, w których czuli się najlepiej prezentując właśnie te wybrane przez siebie na scenie.

Pierwszym i zarazem najważniejszym punktem programu była jednak licytacja. Wśród wielu innych ciekawych przedmiotów można było wylicytować płytę Celuloid – absolwentów Norwida: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego, szalik, kalendarz i piłkę ręczną z podpisami zawodniczek KPR-u Jelenia Góra, wycieczkę do Pragi (jednodniowa dla 2 osób), skok ze 100-metrowej wieży Dream Jump w Kostrzycy, rękawice bokserskie uczennicy Norwida – Klaudii Weinke (mistrzyni świata w kickboxingu, 2018), obraz “Frida” autorstwa Magdaleny Bułgajewskiej czy koszulkę Kacpra Mieszkowskiego – ucznia Norwida, który był członkiem kadry Polski podczas Pucharu Narodów w Quadcrossie w Danii. Dzięki dodatkowemu losowaniu w ręce niektórych posiadaczy biletów trafiły również cenne nagrody.

AAA 3221


– Wspólna zabawa, integracja, a przede wszystkim konkretne wsparcie dla szkoły. Dobrze wspiera się każdą inicjatywę, gdy ma się świadomość, że pozyskane pieniądze zostaną odpowiednio rozdysponowane i zostaną wykorzystane na potrzeby naszych dzieci – oświadczyła jedna z mam, która z dumą śledziła przebieg wydarzeń na scenie.

Tegoroczny dochód z koncertu zostanie przeznaczony na dofinansowanie ruchu olimpijskiego i udział młodzieży w konkursach przedmiotowych.


 

{djmedia 864}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł