I warsztaty Nordic W,aolking z Pauliną Ruta

Dla wielu młodych miłośników wędrówek z kijkami był to wyjątkowo udany dzień. Tym bardziej, że pogoda sprzyjała warsztatowym zajęciom w terenie z kijkami.

W piątek 5.03.2019 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze odbyły się I Warsztaty Nordic Walking dla uczniów i nauczycieli jeleniogórskich szkół średnich. Część teoretyczną w auli szkoły oraz praktyczne zajęcia w terenie na Wzgórzu Kościuszki prowadziła Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking Paulina Ruta. Świetna inicjatywa nauczycieli ZSET, propagująca aktywne spędzanie czasu w plenerze, spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony młodzieży.


AAA 0096


Wśród zaproszonych gości byli: Pani Poseł Zofia Czernow, Prezydent Jeleniej Góry Jerzy łużniaka i radni miasta Jelenia Góra

– Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w dzisiejszych warsztatach, tym bardziej że od siedmiu lat sama regularnie organizuję wędrówki z kijkami – z uśmiechem podkreśliła Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, która aktywnie uczestniczyła w piątkowym wydarzeniu.

Jak poinformowała Paulina Ruta, Nordic Walking jest praktycznie dla wszystkich. To dobra forma wypoczynku dla całych rodzin. Tak naprawdę nie ma jednostek chorobowych, które wykluczałyby wędrówkę z kijkami, jeżeli ktoś samodzielnie się porusza. Bowiem tempo spaceru można dostosować do swoich możliwości. Ważne jest, żeby poznać technikę oraz sposób posługiwania się kijkami i odpowiednio się przygotować do wyjścia w domu. Do chodzenia najlepiej nadaje się wygodne sportowe obuwie niekrępujące ruchów ubranie.


AAA 0093


-Nordic Walking zostaje wpisany na stałe w program autorski wychowania fizycznego w Ekonomie. Już od najbliższych dni będziemy trenować. Będziemy szlifować właściwą formę do Nordica. W przyszłych latach będziemy także prowadzić dla wszystkich typów szkół jeleniogórskich np. takie imprezy jak rajdy Nordic Walking. Dzięki sponsorom, także dzięki tej imprezie, udało nam się pozyskać sprzęt do Nordica. Będziemy wykorzystywać go na zajęciach wychowania fizycznego – oświadczył nauczyciel wychowania fizycznego w ZSE-T Michał Judziński, pomysłodawca oraz gorący propagator autorskiego programu.


 

{djmedia 863}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł