Wielki pożar koło Stadionu Wrocław. Ogień udało się opanować (ZOBACZ ZDJĘCIA)


Bardzo groźny pożar w okolicach Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. – Wszędzie jest gęsty dym. Słychać wybuchy… – informuje pan Maciej. – Pali się tuż za stacją kolejową Wrocław Stadion – dodaje. – Najprawdopodobniej zapaliła się pobliska hala produkcyjna. Na miejscu jest kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej. Kłęby dymu są tak wielkie, że widać je z odległości kilkunastu kilometrów od miasta.
AKTUALIZACJA. GODZ. 18.30
Pożar wybuchł w hali należącej do firmy Hydrosolar Dolny Śląsk. Ma ona wymiary 100 na 20 metrów. Nad miastem momentalnie zaczęły unosić się kłęby czarnego dymu widoczne nawet z kilkunastu kilometrów od Wrocławia.
– Płonie hala magazynowa, w której przechowywane są środki do produkcji perfum. Policja skontaktowała się z właścicielem hali, który poinformował, że w środku nie powinno być żadnych osób – mówi st. sierż. Dariusz Rajski z biura prasowego wrocławskiej policji.
W hali co jakiś czas dochodzi również do wybuchów.
Trwa akcja gaśnicza. Na miejscu jest 25 zastępów straży pożarnej.
W okolicy, na ul. Szczecińskiej, a także Kosmonautów tworzą się duże korki.
AKTUALIZACJA godz. 20.30
Ogień udało się opanować. Na miejscu pożaru było 40 zastępów straży pożarnej. Wszystkie zastępy z Wrocławia, a także z regionu, m.in. ze Świdnicy, Milicza czy Środy Śląskiej, jak również zastępy OSP z okolic. Nad miejscem pożaru pojawił się również wojskowy helikopter. Trwa dogaszanie pożaru – będzie jednak trwało kilka godzin

jeleniagora.naszemiasto.pl
Czytaj cały artykuł