JUBILEUSZ W SZTUCE I W PRZYJAŹNI

 

27 marca 2019 roku w MDK “Muflon” w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy pt. „Na ścieżkach malarstwa” z okazji 30-lecia pracy twórczej Andrzeja Woźniaka, artysty mieszkającego w Cieplicach.

Dopisali znamienici goście i przyjaciele twórcy, którzy przybyli z całego Dolnego Śląska, w tym z Wrocławia, Gubina, Lądka-Zdroju, Dzierżoniowa, i oczywiście z Jeleniej Góry. Wśród nich byli: Waldemar Pawlikowski (malarz, twórca z kręgu piosenki autorskiej) z mini recitalem i Jerzy Jerych (malarz i najlepszy przyjaciel w Sztuce), użyczający głosu Vincentowi, który, jak się dowiedzieliśmy, prowadził życzliwą korespondencję z Andrzejem Woźniakiem.


2 10

 

 

Na wystawę składa się 9 obrazów surrealistycznych, 17 akwareli, 6 portretów, 8 karykatur i 12 szkiców do obrazów surrealistycznych.

We wtorek 16 kwietnia 2019 roku, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Woźniakiem. Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli ponownie obejrzeć wystawę w towarzystwie autora i dopytać artystę o szczegóły powstawania jego prac, m.in. akwareli, jego wybory miejsc i obiektów, które utrwala na papierze, ale też w naszej wyobraźni i pamięci. Spotkanie to ma również zachęcić do spędzania większej ilości czasu w otoczeniu sztuki, głębszego z nią kontaktu, nabrania nawyku „czytania obrazów”, odważnego zadawania pytań i co najważniejsze, mówienia o tym, otwarcie o tym, co widzimy i przeżywamy, gdy patrzymy na dzieło sztuki.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz. Wystawa potrwa do 26 kwietnia 2019.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.


 

{djmedia 856}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł