„Oblicza przedsiębiorczości – stres w życiu codziennym i w biznesie”

W środę 27.03.2019 w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze odbyła się pierwsza edycja nowego konkursu z przedsiębiorczości pod hasłem „Oblicza przedsiębiorczości – stres w życiu codziennym i w biznesie”. Głównym tematem były zagadnienia na temat stresu, w którym musimy na co dzień funkcjonować i sobie z nim radzić.


IMG 9015 Copy


– Stres to jest taki element naszego życia, który musimy poznać, żebyśmy umieli sobie z nim radzić, bo on będzie występował zawsze – podkreśliła w swojej mowie powitalnej, skierowanej przede wszystkim do nastoletnich uczestników dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Anna Szydłowska – Robak.

W konkursie wzięło udział 6 szkół: SP7 SP13, SP 11, Szkoła społeczna, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach , Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze dwie drużyny

Młodzież była bardzo dobrze przygotowana. Najlepszymi w tej edycji okazali się uczniowie: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach , II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7,  III miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 oraz wyróżnienie Szkoła Społeczna z Jelenie Góry.


IMG 9065 Copy


Wśród zaproszonych gości nie zabrakło specjalistów zajmujących się tematyką stresu oraz doradcy zawodowego, z którymi można było porozmawiać o swoich problemach jak i zadać konkretne pytania nurtujące współczesną młodzież.

Anna Szydłowska – Robak przedstawiła walory swojej szkoły zachęcając przede wszystkim młodych ludzi o artystycznej wrażliwości do wybierania właśnie tej placówki.

– Cała kadra szkoły skłania się ku uczniowi. Rozumiemy tego ducha artyzmu. Rozumiemy, że młodzież artystyczna jest szczególnie uwrażliwiona i staramy się tak pracować i tak podchodzić do ucznia, żeby uczeń czuł się wyjątkowy, bo ta wrażliwość jest naprawdę troszeczkę inna – podkreśliła pani dyrektor.

W związku z tym, że w tej szkole wygaszane jest gimnazjum, miejsc w szkole nie brak. Przygotowana jest ona na przyjęcie dwóch roczników.


 

{djmedia 845}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł