Praca na wakacje i pobyt w ciepłych krajach?

W dniach 18-22 marca uczniowie 1F – klasy patronackiej biura podróży Rainbow wzięli udział w tygodniowych warsztatach animacji czasu wolnego.

Młodzież wraz z opiekunami- Panią Lilianną Rzepką- koordynatorem współpracy z Rainbow oraz wychowawcą- Panią Aleksandrą Stall-Antczak spędziła tydzień w pięknych okolicznościach przyrody Nadwarciańskiego Grodu w miejscowości Załęcze Wielkie. Wycieczka była jednym z najważniejszych elementów pracy z uczniami w ramach realizacji programu klasy patronackiej.


IMG 20190322 094628


Pod okiem najlepszych trenerów Akademii Rainbow: Krzysztofa Sikorskiego i Mikołaja Misiewicza uczniowie poznali i udoskonalili warsztat pracy przyszłych animatorów czasu wolnego. Każdego dnia spędzali długie godziny na sali treningowej ćwicząc choreografie taneczne, w plenerze realizując ciekawe zadania i przeprowadzając animacje w ramach dni tematycznych. Ważny punkt programu stanowiły zajęcia z języka angielskiego – niezbędnego w pracy w branży turystycznej.

Czym wyróżniała się wycieczka szkoleniowa?

– miała bogaty program (zajęcia animacyjne dla dzieci i dorosłych, tańce animacyjne, stretching, organizacja wieczornego show, poznawanie zaplecza pracy animatorów, przygotowywanie scenariuszy animacyjnych, malowanie twarzy i inne) – młodzież nie miała czasu na nudę;

zwiększyła poziom wiedzy i umiejętności animacyjnych uczestników, przygotowała do prowadzenia samodzielnie prostych animacji, podniosła poziom kreatywności poprzez różnorodne zadania wykonywane pod okiem trenerów.

Czas wytężonej pracy przez zabawę i zabawy pracą upłynął bardzo szybko. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów Ekonoma była współpraca z młodzieżą z gorzowskiej szkoły turystycznej. Zawiązały się nowe przyjaźnie i kontakty branżowe. Wierzymy, że będzie to początek wspaniałej przygody z animacją, która stanie się również częścią życia zawodowego.


 

{djmedia 844}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł